Młodzieżowa Rada Powiatu Pruszkowskiego

Młodzieżowa Rada Powiatu Pruszkowskiego i 4 mandaty dla Raszyna

Samorząd to zbiór wartości i potrzeb wszystkich mieszkańców lokalnej społeczności, a jeśli do powyższej teorii dodamy formułę konstytucyjnej demokracji i decentralizacji oraz zasadę subsydiarności, czyli samodzielnego i skutecznego realizowania zadań administracyjnych na rzecz lokalnej społeczności to wyłania nam się piękna definicja samorządu.

Samorządy odgrywają dziś wiodącą rolę w konstrukcji administracji publicznej. A mianownikiem samorządności są mieszkańcy. Mieszkańcy potrafią wzorowo partycypować w życiu społecznym swoich małych ojczyzn, bo przecież nikt inny, jak mieszkańcy stanowi o sprawach lokalnych. Uważam za niezwykle ważne, by samorządności uczyć także młodzież oraz motywować ich do aktywizacji w lokalnych społecznościach. Zapytacie Państwo po co? Bo to bardzo demokratyczne, by młodzież była aktywna społecznie. Jako Radna Powiatu Pruszkowskiego oraz samorządowiec z kilkunastoletnim doświadczeniem uważam, że Młodzieżowe Rady są ważną formą integracji młodych ludzi.

Młodzi Radni to przyszli aktywiści, którzy poprzez podejmowany wkład pracy społecznej w Radzie Młodzieży uczą się samorządności, podejmowania decyzji dla ogółu i w imieniu ogółu, partycypowania w strategicznych dla regionu decyzjach, wyrażania zdania w imieniu młodych mieszkańców. Atrybutem bycia radnym w Młodzieżowej Radzie jest trenowanie tzw. umiejętności miękkich, czyli konstruktywnej rozmowy, negocjacji, kompromisu, egzekwowania, współdecydowania. To we współczesnym świecie samorządowym ważne kompetencje obywatelskie i prospołeczne.

W tym roku, jako Rada Powiatu Pruszkowskiego, także zdecydowaliśmy się powołać Młodzieżową Radę. Będzie to dla nas bardzo ważny fakultatywny organ doradczy, a w jego skład wejdzie 27 młodych radnych z gmin wchodzących w skład powiatu, czyli Raszyna, Nadarzyna, Piastowa, Michałowic, Brwinowa oraz miasta Pruszków. Kreowanie lokalnych polityk, integracja młodzieży w regionie, ścisła współpraca z Radą Powiatu Pruszkowskiego to zadania dla młodych radnych.

Jestem przeszczęśliwa móc ich motywować i wspierać w tej kampanii, co najważniejsze przekazywać wiedzę o funkcjonowaniu samorządu! Dziękuję tej czwórce za zaufanie i powierzenie mi funkcji opiekuna na czas wyborów.

 

W dniu 15 grudnia 2023 roku ogłoszono wyniki kampanii. Czwórka wspaniałych młodych  raszyniaków będzie reprezentować Gminę Raszyn w Młodzieżowej Radzie Powiatu Pruszkowskiego! Mamy 4 radnych! Mamy 4 mandaty w Młodzieżowej Radzie Powiatu Pruszkowskiego!

Zosia, Kamila, Patryk i Bartosz – gratulujemy i życzymy owocnej pracy samorządowej!

RASZYN W PIGUŁCE

RASZYN W PIGUŁCE

MOJE PROFILE W SOCIAL MEDIACH